Uudised

Noortevaldkonna korraldamise kvaliteedi hindamine

Noortevaldkonna korraldamise kvaliteedi hindamine on hea võimalus välja selgitada tugevused ja arendamist vajavad suunad ning tulemuste põhjal kavandada linna noortevaldkonna edasist arengut ja jälgida edukaid samme selles valdkonnas.

Hindamise raames viiakse läbi küsitlused noorte ja noortevaldkonnas töötavate spetsialistede seas, et välja selgitada nende arvamused, vajadused ja ootused.

Kultuuriosakond palub abi küsimustiku korraldamisel kooliõpilaste seas.

Kultuuriosakond palub abi küsimustiku korraldamisel huvijuhtide ja huviringide juhtide seas.

 

Kultuuriosakond palub abi küsimustiku korraldamisel õpilasesinduses.

Küsimused on esitatud 2023. aasta kohta. Küsimustele vastamiseks kulub keskmiselt 10-15 minutit. Küsimustikule vastaja jääb anonüümseks. Küsimustiku saab täita nutitelefonist.

See on suurepärane võimalus kaasa rääkida ja anda oma panus noortevaldkonna arengusse Narvas!

10.05.2024

Kutse osalema Princetoni ülikooli uuringus, mis keskendud üleminekule eestikeelsele haridusele

Head õpilased, õpetajad, lapsevanemad!

Teil on võimalus osaleda Princetoni ülikooli sõltumatu teadlase Laura Howellsi uuringus, mis keskendub üleminekule eestikeelsele haridusele.

Uuringu eesmärk on mõista eesti õppekeelele ülemineku mõju kolmanda kuni üheksanda klassi õpilastele, lapsevanematele ja õpetajatele küsitluse abil. Uuringus küsitakse osalejatelt nende kultuurilise ja keelelise identiteedi ja kogemuste kohta, samuti nende seisukohtade kohta poliitika suhtes.

Küsimustikud on vastamiseks eesti, vene ja inglise keeles ning uuringu esimest etappi viiakse läbi kuni 1. juulini 2024.

Kõik küsitlusele antud vastused on anonüümsed ja andmeid säilitab turvaliselt ja privaatselt ainult uurija, mitte haridusministeerium. Uuringus osalemine on kõigis etappides vabatahtlik ja õpilaste osalemiseks küsitakse uuringu läbiviijate poolt vanemate nõusolek. Otsus mitte osaleda uuringus ei mõjuta negatiivselt ühegi isiku tööhõivet või hariduse kvaliteeti. Uuringu tulemused avaldatakse ilma uuringus osalejate koolide nimedeta. Antud uuringu on heaks kiitnud Princetoni Ülikooli eetikakomitee.

Link õpetajatele: https://princetonsurvey.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_2udlEtxJp9sI2Gy

Link lapsevanematele ja õpilastele: https://princetonsurvey.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_9QOaq7lYUk0bZSC

23.04.2024

Noored Kooli linnalaager Narvas 2024

Põnev ja hariv laager eesti keeles Narvas! 

Noored Kooli linnalaager toimub 2.-12. juulil Narva Eesti gümnaasiumi ja põhikooli hoones. Õppimine toimub tööpäevadel kl 9.30-12.30. Laagrisse ootame 1.-8. klasside õpilasi. Laager on tasuta. 

Registreerimine algab 18. aprillil. Lugeda laagrist täpsemalt ja registreerida võib siin: 
www.nooredkooli.ee/linnalaager
Laagri korraldaja: SA Noored Kooli.
Kontakt: Aljona Galazan, tel. 5668 9070, aljona@nooredkooli.ee


19.04.2024

Liiklusohutuse hooaja avamine

22. märtsil kell 17.00 toimub Narva Noortekeskuses (Vestervalli 9, Narva) üritus “Liiklusohutuse hooaja avamine” koostööpartneritega: Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Bolt, Narva Noortekeskus, Punane Rist, LakY Liikluskool.

Ürituse eesmärk on tutvustada 10-15-aastastele noortele enne hooaja algust liikluseeskirju ja ohutust.

Ürituse kava:
- Interaktiivne tund liiklusreeglitest Jana Laknovskajaga. Eriti oluliseks ja aktuaalseks teemaks saab olema elektritõukeratta kasutamise nõuetega tutvumine.
- Esmaabikoolitus.
- Ida prefektuuri Narva Politseijaoskonna esindajad tutvustavad politseisõidukit ja varustust, samuti õpetavad jalgrattakiivrit õigesti kandma.
- Üritusel saab kontrollida oma ratta varustust.
- Intellektuaalne võistlus liiklusreeglite tundmise üle.
- Rattateatejooks (takistusraja läbimine).
- Teatejooks elektritõukeratastel (takistusraja läbimine). NB! - Ürituse ajal Bolt tõukeratta rentimise eest tasu ei võeta! - Üritusel osalejal peab olema telefon, kuhu on installitud Bolt rakendus ja juurdepääs internetile. - Jalgratta ja kiivri laenutus on ürituse ajal tasuta, kuid Joaoru Rannahoone rattalaenutusse tuleb jätta tagatisraha 50 € (ratta tagastamisel raha tagastatakse). Ürituse lõpus korraldatakse rattamatk mööda kergliiklusteid! 

 

18.03.2024

Noor, kiika teise kooli!

Hea koolinoor! 

Õpid 7.-12. klassis? 
Otsid enda kooliellu põnevust? 
Tahaksid õppida enda sõbraga samas koolis?
Või hoopis tutvuda kooliga, kuhu tahaksid õppima minna..

VeniVidiVici õpilasvahetus on SINU võimalus - kiika teise kooli! 
Saad kas üheks või kaheks nädalaks minna teise Eestimaa kooli ja näha, kuidas käib elu väljaspool sinu kodukohta ning -kooli. Valida saad 200 partnerkooli seast, nimekirja koolidest leiad siit. Osalemine maksab kõigest 30€, MTÜ VeniVidiVici katab sinu transpordikulud.

Kui aga soovid arendada enda eesti keele oskust, siis vali endale teise õppekeelega kool, kus soovid neli nädalat õppida. Igale õpilasele anname kaasa 200€ suuruse stipendiumi ning maksame kinni transpordikulud. 

Huvi korral kirjuta meile info@venividivici.ee ja aitame sinu unistuse teoks teha! 

Õpilasvahetusteni! 
MTÜ VeniVidiVici


11.03.2024

E-õppematerjalide tagasiside

Lugupeetud õpilased! 

Haridus- ja Teadusministeeriumi e-koolikoti meeskond ootab õpilaste tagasisidet e-õppematerjalide kohta, et parandada tasuta digiõppematerjalide kättesaadavust.

Palume täida küsitlus, millele vastamine võtab orienteeruvalt 3-5 minutit.

Küsimused õpilastele: https://kysimustik.edu.ee/index.php?r=survey/index&sid=292157&lang=et

Vastuseid ootame 19. veebruariks.

02.02.2024

Vaktsineerimine HPV


01.02.2024

Koosolek

Lugupeetud koolipere!

Perioodil 30.01.-01.02.2024 Narva Keeltelütseumis viiakse läbi järelevalve.
31. jaanuaril kell 16.30 toimub koosolek, kus on võimalik vestelda järelevalve läbiviijatega.
Eelnevalt palume leppida aeg kokku tel 7350106 või e-posti teel Ruth.Elias@hm.ee.

Lugupidamisega
Narva Keeltelütseumi administratsioon

31.01.2024

Üritused talvevaheajal

23.12.2023

Mini Negavati videokonkurs

Mini Negavati videoklippide esitamise tähtaeg pikenes kuni 26.11! 

Konkursist:
Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldab juba 6. hooaega 1.-6. klassidele suunatud videokonkurssi mini Negavatt, mille tänavuseks fookusteemaks on ”Toitu raiskav maailm”, millega soovime tähelepanu pöörata toiduraiskamisele.


Konkursi peaauhinnaks on 700 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka või ettevõtte külastamiseks. Teine koht saab 500 ning kolmas koht 300 eurot reisiraha. Auhinnad anname välja kahes vanusekategoorias: 1.-3. klass ning 4.-6. klass. Lisaks on meil ka eriauhinnad partneritelt, kes kutsuvad endale külla ning näitavad oma tegemisi-toimetusi.

Rohkem infot meie veebist: www.negavatt.ee/mini

Oma idee saab panna teele siit: www.negavatt.ee/video-esitamine-mini-negavatt-konkursile kuni 26.novembrini!

15.11.2023

President kutsub üles tähistama 17. novembril uudishimu päeva

Vabariigi President Alar Karis kutsub 17. novembril taas tähistama uudishimu päeva. Olete oodatud sel päeval kaasa mõtlema ja panustama algatustesse, mis aitavad uudishimu hoida ning ärgitada.
Kui plaanite uudishimu päeval algatada mõne tegevuse või soovite algatusele kaasa aidata infot levitades, siis on teile abiks:
•    Algatuse kirjeldus Vabariigi Presidendi kodulehel ja presidendi üleskutse.
•    Facebooki üritus, mille vahendusel saab ka enda tegevustest teada anda.    
•    Ürituse plakat ja veebibänner avaneb uues vahekaardis, mida saate kasutada ka oma ürituse tutvustamiseks.
•    Kui olete otsustanud uudishimu päeval läbi viia mõne ürituse, siis andke palun sellest teada veebivormi vahendusel. Info võib sisestada nii ürituse eel kui ka selle järel.
Võimalik on kasutada oma üritusel sel päeval Vabariigi Presidendi uudishimu päeva videotervitust, mis saadetakse neile, kes on oma ürituste veebivormil registreerinud.

19.10.2023

E-vestlus vaimse tervise teemal

16. oktoobril kell 15-16 kutsub Narva haigla lapsevanemaid, õpetajaid, koolipsühholooge ja kõiki täiskasvanud huvilisi e-vestlusele vaimse tervise teemal.

Räägime sellest, mis on vaimne tervis  ja milliseid teenuseid täiskasvanutele ja lastele Narva haigla selles valdkonnas pakub. Kooliaasta alguses on aktuaalne pöörata tähelepanu ärevustunde suurenemisele lastel, mis  võib suuremal määral esineda ka vanematel ja õpetajatel ning sellele kuidas ärevustundega hakkama saada. Puudutame ka vägivalla teemat, selle liike ja kust abi otsida.

E-vestlusel osalevad Narva haigla spetsialistid – vaimse tervise õde Jelena Kangas, psühholoog Jevgeni Gadalšin ja patsiendikogemuse juht Tatjana Kanaš, kellel on kogemusi ka vägivalla küsimustes.

Registreerimine pole vajalik, liituge aruteluga lingil https://join.skype.com/q7NgggCaoV0E

Kui teil on küsimusi, mida te arutada soovite, siis palume need saata eelnevalt  e-postile darja.davodovskaja@narvahaigla.ee.

E-vestlus toimub vene keeles.

12.10.2023

Ventspils IT väljakutse kõigile 4-12 klassi õpilastele!


09.10.2023

Sügiskool gümnasistidele

27.-29. oktoobril korraldab Eesti Mälu Instituut koostöös Eesti Sõjamuuseumiga Metsavendluse sügiskooli gümnasistidele. 

 

Sügiskooli programm sisaldab ajaloolaste ja arheoloogide ettekandeid, ekskursioone punkri- ja lahingupaikadesse ning dokumentaalfilme. Õpe toimub välilaagrina, kus ööbitakse telkides, tehakse ise lõkkel süüa ning omandatakse ajaloole lisaks esmaseid looduses toimetulekuks vajalikke oskusi. 

 

Sügiskooli saab kandideerida kuni 6. oktoobrini 2023, täites vormi. Tulemustest teavitame hiljemalt 9. oktoobril.

 

Täpsem info ja küsimused: konkurss@mnemosyne.ee

27.09.2023

Narva noorte mõttekodas "Noored kui sotsiaalsete, kultuuriliste, hariduslike ja poliitiliste võimaluste allikas?"

Hea Narva Noor,

Hea  endine Noortefoorumi osaleja,

 

Kutsume Teid osalema Narva noorte mõttekodas "Noored kui sotsiaalsete, kultuuriliste, hariduslike ja poliitiliste võimaluste allikas?" , mis toimub 6. Oktoobril 2023 kell 11.00 – 16.00 Vaba Lava Teatrikeskuses, Stuudio saalis (II korrus) 

“Noorte mõttekoda” – on avatud ja inspireeriv noorte kohtumispaik ja mõttevahetus erinevatele arvamustele ja uutele ideedele, kus hakkavad ärkama ellu algatused, arutelud ja debatid noortele ja noortega tegelevatele ja otsustajatele olulistel teemadel. Noorte mõttekoda missiooniks on koondada kõik noortegrupid, anda neile ja inimestele mõjuvõimu ja seeläbi parandada nende teadlikust, algatuslikult ja arutelukultuuri.

Noorte mõttekoda aitab noortel saada inspiratsiooni, peamised teadmised ja oskused, kontakte kui ka teadmisi, mis aitavad tuleviku tööks paremini valmis olla ning areneda piirkonnavälised tähtsate küsimuste arutelu ruumi ja kaasamist. Noorte mõttekoda kokku kutsutakse huvitatud aktiivsetest kui ka vähem kaasatud noortest, kes tulevikus positiivselt panustaks oma kogukondades erivaldkondades (eriti noorsootöös) olles kas õpilasena, tudengina, töötava noor spetsialistina või kogukonna liikmena kes hoolib ja soovib lõimida. 

Üritusel käsitleme 4 erinevat teemad mida noorte mõttekoda saaks enda kättesse võta ja saada heaks koostööpartneriks oma kogukonnale ja piirkonna sidusgruppide (s.h. ka võimu esindajatele) jaoks nõustades ja toetades noortega tegelevate asutusi ja organisatsiooni vajaliku küsimustes s.h Noortevaldkonna arengukava 2021-2035 ellurakendamisel. Aruteludel viiakse läbi rollimängul põhinevad harjutused, et luua uusi praktilisi oskusi ja läbi mängida spetsiifilisi olukordi, mis tulevad hiljem igapäevaelus kasuks. 

Noorte mõttekoda on mõeldud 14-26 aastastele tegusatele, aktiivsetele kui ka vähekindlustatud noortele, kes soovivad panustada Eesti ühiskonna edendamise ning kes ihkavad oma häid mõtted teoks teha. Noorte mõttekoda lisa eesmärgiks on tutvustada noortele nende võimalusi nii oma kogukonna kui ka kogu riigi tegevuses kaasarääkimiseks ning õpetada ja julgustada noori oma ideid täiustama ja ellu viima ning siesta oma huvide eest oma kodukohas. 

Noorte mõttekodal 2023 on neli põhiteemad:
1. Noorte osalus ja kaasatus (huvikaitse)
2. Noorte kogukondade tervendamine (COVID 19 mõju),
3. Rahu ja kultuuridevaheline dialoogi edendamine (Ukraina noor sõjapõgenikud ja venekeelsete noorte lõimumine)
4. Säästev areng (keskkonnakaitse) ja digitaalne ühiskond

Noorte  mõttekodal toetame täiendavaid võimalusi eesti ja vene emakeelega noorte kogukondade kokku toomiseks ning ühetaolise inforuumi loomiseks, et tugevdada noorte vahel Eesti riigiidentiteedi. Teemasid käsitledes tegeleme dialoogi edendamisega noorte ja otsustajate vahel, läbi mille tekitame noortes huvi nende ümber toimuva vastu ning julgustame aktiivset ühiskonnaelu puudutavates küsimustes kaasa rääkima.

Noorte mõttekoda programm on jagatud kokku kolmeks osaks. Esimese osa moodustavad temaatilised tervitusõnad ja ettekanded antud valdkonna spetsialistide poolt, et avada teemat põhjalikumalt. Ettekannete järgnevalt toimub laiema huvigruppide ringiga praktilised aruteluid, töögrupid ja töötoad ekspertidest juhendajatega, kus on võimalik väiksemas ringis spetsiifilisemat teemat koos teiste osalejatega lahata ja uusi mõtteid jagada ning ning päeva lõpetab projektiideede väljatöötamine ja esitamine, mida saaks saada rahalise toetuse ellurakendamiseks.

AJAKAVA
11.00 – 11.05 Noorte mõttekoda sissejuhatus
 (arutelupäeva ning foorumi/noorte arvamusfestivali ajaloot ja kontseptsiooni tutvustus) - German Morris, Peace Child Eesti
11.05 – 11.20 Ida-Virumaa piirkonna väljakutsed noorte ja vabakonna sihtgruppi jaoks sisseviidav ettekande “Noored ja võim – osale Euroopa Parlamendi ja KOVi valimistel"  – Vassili Golikov, SSCW programmide juht / politoloog
11.20 – 11.30 “Noored ja vabatahtliku tegevus” – Vlad Ossovik, Kogukonna Arengu Ühing
11.30 – 12.15 Töögruppid I: (Noorte arvamused ja poliitilised ettepanekuid erakondadele)
• Noorte osalemine ja kaasamine ning võimalused lõimuvasühiskonnas
• Noored haridussüsteemis ja noorsootöös (kaasav haridus)
• Noored kui poliitikakujundajad ja usaldusväärsus riigi vastu
• Säästev areng (keskkonnakaitse) ja digitaalne ühiskond

12.15 – 12.30 Kohvipaus
12.30 – 13.30 Töögruppid II: Lahenduste arendamine kohalikul ja regionaalsel tasemel (lühi hackathon)
13.30 – 14.00 Tulemuste tutvustamine ja kokkuvõtted-
14.00 – 14.45 Lõuna
14.45 – 15.30 Projektiideede väljatöötamine ja tutvustamine ning kokkuvõtted
15.30 – 16.00 Noorte mõttekoda järeltegevused ja foorumi ettevalmistamine, ürituse kokkuvõtted.

Noorte mõttekodade järel toimuvad vabatahtliku tegevuspäevad ja rahvusvaheline noortekonverents “Haridus, kultuur ja huvikaitse noorte heaks” (21. detsember 2023 Tallinnas), mille raames iga noor ja täiskasvanu saab osa võtta ja jagada oma ideeid ja mõtted olemas olevate väljakutsetest eestikeelsele haridusele ülemineku ajal ning panustada riikliku ja rahvusvahelise koostöö arendamisele. 

Narva Noore Mõttekodale saab registreerida kuni 4. Oktoobrini 2023  veebilehel või selle lingi kaudu: https://forms.gle/zYkkZQ4WbCF5TtHC8

Registreerimise ja ürituse tehniliste küsimustega palume pöörduda projektijuhi German Morrisi  poole – german@peacechild-estonia.org; telefon 55576329  / 55602993.

18.09.2023

loodus- ja täppisteaduste kooli võimalused

12.09.2023

Tartu Toome Rotary Klubi korraldas Narva gümnasistidele kooliekskursiooni Tartusse

Ligi nelikümmend 10. ja 11. klasside õpilast koos õpetajatega käis Tartus silmaringi avardamas, õppimis-, töötamis- ja ettevõtlusvõimalustega tutvumas ning koos aega veetmas.
Tartu Toome Rotary klubi kutsus Narva gümnasistid Tartusse missioonitundest. Soovime tuua Narva noortele heade mõtete linna ja selle vaimsust lähemale, tutvustades Tartut kogu oma mitmekülgses ilus, Tartu pakutavaid võimalusi ning ühtlasi avardada tulevikku vaatavalt noorte silmaringi.


Tartu linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna juhataja Kaili Ojamets rääkis noortele Tartu ettevõtluskeskkonnast ja külastati ka tööstusettevõtet Metec.
Tartu vanalinna giidituuril rääkisid atesteeritud giidid noortele Tartu ajaloost, arhitektuurist, loodusest ja Tartust kui Eesti teatri hällist, vaimsuse ja heade mõtete linnast.
Gümnaasiumijärgseid õppimisvõimalusi Tartus tutvustati Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis ning külastati Ahhaa teaduskeskust ja vaadati teadusteatri etendust.

13.06.2023

Mondo noortekonkurss kutsub noori paremat tulevikku kujutama

15. mail on Mondo noortekonkursi “Teated tulevikust” tähtaeg - kutsume teie kooli noori konkursile osalema! 
· Noortekonkurss on loominguline üleskutse kõikidele 7.–12. klasside õpilastele kujutamaks maailma, mis on parem kui täna. Huvilistel soovitame täita eelregistreerimise vormi. 
· Konkursi teema “Teated tulevikust” kutsub osalejaid kujutama maailma, mis oleks tänasest harmoonilisem ja stabiilsem – kus oleksid tagatud inimõigused ja inimväärne elu kõigile ning kus väärtustatakse mitmekesisust.
· Konkursi töö vorm on vaba, nii et oma mõtteid võib esitada ükskõik mis formaadis. Oodatud on maalid, filmid, laulud, tantsud, kodulehed, postrid, käsitöö, tänavakunst, aktsioon, jne. Tulge noortega virtuaalnäitusele ja saage inspiratsiooni eelmise aasta konkursitöödest.
Valmis töö tuleb esitada lühikese selgituse, töö või fotoga tööst meile aadressile konkurss@mondo.org.ee hiljemalt 15. maiks 2023. Täpsemad tingimused on konkursilehel.  
Põnevat mõttelendu soovides
Mondo Maailmakooli tiim

Lisainfo: Maria Sakarias, maria@mondo.org.ee

19.04.2023

Haridus- ja Noorteameti küsitlus "E-mängude rakendatavus noorsootöös

Balti Uuringute Instituut viib Haridus- ja Noorteameti tellimusel läbi uuringut "E-mängude rakendatavus noorsootöös".

Uuringu raames viime läbi veebiküsitlust vanuserühmas 7-16 eluaastat. Uuringu eesmärk on saada ülevaade noorte poolt enim kasutatavates e-mängudest ja nende mõjust noorte üldpädevuste arendamisele ning anda ülevaade e-mängude potentsiaalsest seostamisest noorsootöös pakutavate võimaluste ja pädevustega nii Eestis kui ka teistes riikides.

E-mängude hulka kuuluvad kõik elektroonilised mängud, mida võib mängida erinevatel platvormidel näiteks arvutis, mobiiltelefonis või mängukonsoolis nagu Xbox, Playstation ja Nintendo.

Küsimustikus on 22 küsimust ja hinnanguliselt võtab see aega kuni 6 minutit. Küsimustik on koostatud nii eesti kui ka vene keeles. Palume jagada seda noortega ja võimalusel viia veebiküsitlus läbi mõne õppeaine raames või klassijuhatajatunnis.

Kõikide küsimustele vastajate vahel läheb loosi 3x25€ Apollo kinkekaarti.

Alusta vastamist selle veebilingi kaudu: https://survey.alchemer.eu/s3/90544167/e-mangud

Suur aitäh osalemast!

18.04.2023

Küsitlus

Hea Narva linna elanik!
Narva linn on koostamas tegevuskava, kuidas kaasata linna elanikke läbimõeldult ja tulemuslikult linna arengut puudutavate oluliste eelnõude, dokumentide ja otsuste ettevalmistamisse. Narva linna jaoks on oluline kuulda iga linnaelaniku arvamust ja seisukohta enne oluliste otsuste tegemist, näiteks detailplaneeringute menetlemise, uute hoonete ehituste, tänavate rekonstrueerimise, jäätmekäitluse korralduse ja muudel sarnastel teemadel.
Kutsume üles kõiki linnaelanikke vastama küsimustikule, toomaks välja oma senise hinnangu kaasamise sisule ja korraldusele Narva linnas ning ütlemaks välja oma arvamuse, mida ja kuidas tuleks lähiaastatel veel täiendavalt kaasamise osas teha.
Anonüümse küsimustiku täitmine võtab aega umbes 10-15- minutit ja aitab kaasa õigete valikute ja heade otsuste tegemisele, mis mõjutavad linna aastaid! Palume Teil vastata küsimustikule hiljemalt 16.aprilliks 2023.a, kas paberankeedil, mille saate täitmiseks ja tagastada järgmistes kohtades:
Narva Turismiinfokeskus (Peetri plats 3)
Linnavalitsuse valvelaud (Peetri 5)
Narva Keskraamatukogu (Malmi 8)
Narva Rahvaste Maja (Kreenholmi 25)
Astri Keskuse infolaud
Fama Keskuse infolaud
Narva Spordikeskus (Rakvere 22)
Narva Loomemaja (Partisani 2)
Narva Sotsiaalabiamet (Malmi 5a)
või veebi teel,  lingil:  https://forms.gle/ivzPd5tZUoH1n65H9

Narva Linnavalitsuse nimel
linnapea Katri Raik

04.04.2023
An internal server error occurred.