Информация о конкурсе дигитального искусства

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja digitaalse kunsti konkursi, et toetada õpilaste loominguliste digioskuste kujundamist ning motiveerida õpilasi ja õpetajaid kasutama digitaalseid vahendeid  eneseväljendusoskuste arendamiseks. Konkursi silmapaistvaid töid kasutatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi pühadetervituses ning avalikustatakse ministeeriumi veebis ja sotsiaalmeedia kanalites.

Konkursile on oodatud osalema kõik kooliõpilased, võistlus toimub kolmes kategoorias. Tööd peavad lähtuma „jõulurahu“ või „pühademelu“ temaatikast.

Konkursi tingimused:

·         Osalema on oodatud kõik kooliõpilased, osaleda saab individuaalselt, iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd.

·         Konkursitööde temaatika on jõulurahu või pühademelu.

·         Võitlustööd peavad valdavalt olema tehtud digitaalsete rakendustega – kujundusprogrammi abil, digitaalse joonistuse, maali või graafikana. Lisada võib omaloodud muusikat.

·         Võistlustöö tuleb esitada SIIN hiljemalt 9. novembriks 2018

·         Tööde esitamisega annab autor Haridus- ja Teadusministeeriumile õiguse kasutada, reprodutseerida ja avalikustada tema tööd.

·         Konkurss toimub kolmes kategoorias: 1.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass.

·         Konkursi võitjad valib selleks moodustatud komisjon. Tööde hindamisel arvestatakse idee väljapaistvust, teostamise kvaliteeti ja visuaalset sobilikkust kasutamiseks pühadetervitusena.

·         Kategooriate võitjaid autasustatakse nutipliiatsiga varustatud tahvelarvutiga.

·         Võitjad kuulutatakse välja 16. novembril.